Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja co lepsze?

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja – co skuteczniejsze?

Każdy kto myśli nad pielęgnacją swojej cery, zastanawia się w jaki sposób najlepiej o nią zadbać. W salonach kosmetycznych znajdziemy wiele ofert zabiegów. Najpopularniejsze zabiegi oczyszczające skórę i poprawiające jej wygląd to peeling kawitacyjny oraz mikrodermabrazja. Na czym polega każdy z nich oraz na który lepiej się zdecydować?

Peeling kawitacyjny, a mikrodermabrazja – na czym polegają

Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający skórę, przy wykorzystaniu fali ultradźwiękowych. Równomiernie przy użyciu szpatułki rozprowadzamy fale po wilgotnej skórze. W taki sposób pozbywając się niedoskonałości.

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na oczyszczaniu skóry i mechanicznym usunięciu zrogowaciałego naskórka przy użyciu specjalistycznej głowicy diamentowej czy strumienia mikrokryształów. To właśnie tak ścierane są różnego rodzaju niedoskonałości.

Peeling kawitacyjny, a mikrodermabrazja – co wybrać?

Mikrodermabrazji nie powinniśmy wykonywać przy cerze naczynkowej, trądziku różowatym, czy kiedy cierpimy na łuszczycę. Jeśli chodzi o peeling kawitacyjny przeciwwskazania do stosowania również występują. Są to na przykład ciąża i laktacja, zakrzepowe zapalenie żył czy padaczka. Jednak w przypadku pierwszego zabiegu jest ich dużo więcej.

W zależności od naszego problemu powinniśmy zdecydować się na któryś z tych zabiegów. Należy pamiętać, że różnią się one od siebie i inaczej działają na skórę

Mikrodermabrazja najlepiej się sprawdzi z problemami jak zmiany potrądzikowe i różnego rodzaju blizny. To właśnie w takich przypadkach jest stosowana najczęściej. Pomoże również wyrównać koloryt skóry usuwając przebarwienia oraz wygładzi zmarszczki.

Peeling kawitacyjny jest najczęściej stosowany przy zmianach trądzikowych i w walce z zaskórnikami. Pomaga także pokonać problem nadmiernie przetłuszczającej się cery. Poleca się go szczególnie osobom o delikatnej i wrażliwej skórze.

Tak naprawdę żaden z tych zabiegów nie jest skuteczniejszy. Każdy z nich działa inaczej i na inne dolegliwości. Ważne, abyśmy wybrali taki, który jest odpowiedni dla naszej cery oraz pomoże nam pokonać problem.

 

Możesz również polubić…