Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Trądzik jest problemem, który bardzo często dotyka nastolatków, ale jest też spotykany u osób dorosłych. Pielęgnacja cery trądzikowej często może okazać się sporym wyzwaniem, bo kosmetyki używane do innych rodzajów skóry mogą się tutaj nie sprawdzić. Jaki kosmetyki wybrać, żeby odpowiednio zadbać o cerę trądzikową?

Odpowiednie nawilżenie

Podstawą dbania o tej broni moją skórę i jest odpowiednie nawilżanie jej. Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni krem, zarówno na dzień jak i na noc. Nie powinien on być przesadnie tłuste, bo może nie sprawdzić się on do naszego rodzaju cery. Oprócz tego, warto robić sobie też maseczki nawilżające. Taką maseczkę należy nakładać na twarz przynajmniej raz w tygodniu. Będzie miała ona silne działanie nawilżające i pozytywnie wpłynie na kondycję naszej skóry.

Tonizacja skóry trądzikowej

Jeszcze przed nałożeniem kremu nawilżającego, należy zadbać o odpowiednią tonizacja skóry świetnie sprawdzi się tutaj tonik korzenny na trądzik, który przywróci naszej cerze naturalne pH. Tonik normalizuje naszą skórę, dodatkowo oczyszczają i przygotowuje na kolejne kroki pielęgnacji. W przypadku skóry trądzikowej, stosowanie toników jest koniecznością. Taki produkt należy nałożyć na skórę zaraz po jej umyciu, gdyż produkty myjące mają ogromny wpływ na naszą cerę. Tonik przywraca skórę do normy, dzięki czemu możemy nałożyć na nią inne kosmetyki.

Oczyszczanie skóry

Skóra trądzikowa wymaga też odpowiedniego oczyszczenia. Potrzebny nam będzie do tego odpowiedni żel myjący. Warto wybrać coś delikatnego, co nie obciąży niepotrzebnie naszej skóry. Świetnie sprawdzą się tutaj naturalne kosmetyki, które są znacznie delikatniejsze, niż te ze sztucznymi składnikami. Warto też robić sobie maseczki oczyszczające, ale niezbyt często. Raz w tygodniu w zupełności powinno wystarczyć i nie powinniśmy robić tego częściej. Skóra trądzikowa nie powinna być przesadnie oczyszczana, bo wbrew pozorom wyprysków może zacząć pojawiać się więcej.

 

Możesz również polubić…