Glinka czerwona – czy faktycznie działa?

Maseczka z glinki czerwonej – hit czy kit?

Stosowanie maseczki z glinki czerwonej jest bardzo popularne od kilku lat. Zachwalają ją celebrytki, osoby prowadzące blogi o tematyce urody. Można spotkać się również z wieloma pozytywnymi opiniami na forach tematycznych czy grupach na Facebooku. Dlaczego jest tak popularna? Czy faktycznie działa? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Efekty stosowania maseczki z glinki czerwonej

Glinka czerwona to zdecydowanie hit. Zawiera wiele cennych substancji, które doskonale wpływają na stan, zdrowie oraz wygląd skóry. Bardzo ważne jest to, aby stosować ją regularnie. Dzięki temu skóra będzie jędrna, odpowiednio nawilżona, gładka i pełna zdrowego blasku. Jak często stosować maseczkę z glinki czerwonej? Wystarczy pamiętać o niej dwa razy w tygodniu, aby po upływie kilkunastu dni cieszyć się pozytywnymi efektami w postaci:

  • gładkiej i jędrnej cery,
  • zdrowego blasku skóry,
  • usunięcia drobnych niedoskonałości.

Piękny wygląd to dobre samopoczucie, a to jest bardzo ważne. Z pewnością warto więc dołączyć do grona osób, które w odpowiedni i świadomy sposób dbają o swoją cerę. Jak przygotować maseczkę z glinki czerwonej? O tym napisaliśmy poniżej.

Przygotowanie maseczki – kilka prostych kroków

Przyrządzenie maseczki z glinki czerwonej jest bardzo łatwe. Dwie płaskie łyżki glinki należy połączyć z odrobiną wody i dokładnie wymieszać. Konsystencja musi przypominać papkę. Tak przygotowaną miksturę nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy. Po upływie około dwudziestu minut, trzeba zmyć maseczkę używając ciepłej wody. Pamiętaj jednak o tym, aby kontrolować stan maseczki na twarzy. Jeśli zacznie zasychać wcześniej, należy ją zmyć. Zaschniętą glinkę czerwoną ciężko jest usunąć z twarzy, a dodatkowo może podrażnić skórę. Kontroluj więc jej stan. Już po upływie kilku tygodni regularnego stosowania, zauważysz pozytywne efekty kuracji glinką czerwoną. Warto wspomnieć o tym, iż jest to skuteczny, prosty, tani i ekologiczny sposób na zyskanie pięknej i zdrowej skóry twarzy. Glinka doskonale oczyszcza, ale jest także delikatna, a więc nadaje się do każdego rodzaju cery

 

Możesz również polubić…