Sposób na obniżenie ciśnienia? Jedz pieczone ziemniaki!

Naturalne sposoby obniżenia ciśnienia są znane nie od dziś i jest bardzo wiele. Oczywiście, możemy się faszerować tabletkami typu “Siofor 500”, w momencie gdy jest to konieczne i jest to uzgadniane z lekarzem prowadzącym naszą kartotekę, natomiast są też domowe sposoby, które zredukują nasze wysokie ciśnienie. Pamiętajmy też, by dbać o swoje zdrowie, nadmierna masa ciała jest jedną przyczyn powodujących wzrost ciśnienia. Dziś przedstawimy jeden ze sposobów na obniżenie ciśnienia, który nie będzie wymagać od nas wielkich nakładów finansowych, jak i talentu kulinarnego – pieczone ziemniaki.

Nie bądź taki – jedz pieczone ziemniaki!

Pieczone ziemniaki kojarzą nam się przede wszystkim ze wzrostem masy ciała i tłustą potrawą i choć rzeczywiście przy połączeniu ich z innymi potrawami mogą być dla nas zapychaczem naszego brzucha, to jednak jedzenie pieczonych ziemniaków jest dla naszego organizmu pozytywnym składnikiem, natomiast musi zaistnieć kilka czynników. Przede wszystkim nie wolno ich solić, ani polewać tłuszczem czy sosem – pieczemy je w mundurkach. Ziemniaki mają w sobie wiele przeciwutleniaczy i mają działanie hipotensyjne, czyli przekładając na prosty język są lekarstwem obniżającym ciśnienie krwi.

Warto jeść również fioletowe ziemniaki, które mają takie same właściwości, w dodatku ta odmiana ziemniaka chroni nas przed możliwością zachorowania na nowotwór jelita grubego. Dodatkowo zawierają wiele błonnika, który reguluje naszą masę ciała. Jeżeli jesteś osobą z problemami kardiologicznymi, to jest to rozwiązanie dla Ciebie, bo zawierają one dużo potasu i magnezu, chociaż trzeba powiedzieć, że ich cena jest kilkukrotnie wyższa, aniżeli tych bardziej znanych i z których korzystamy na co dzień.

Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno i nie można na nim oszczędzać. Natura przynosi nam rozwiązania, których nie musimy nawet znać. Kiedyś nasze babcie przygotowywały nalewki, znały naturalne sposoby obniżenia ciśnienia, czy też tworzyły inne specyfiki na różne dolegliwości i dzięki przekazywanym tradycjom, jak i teraz internetowi możemy się dowiadywać o naturalnych lekarstwach.

 

Możesz również polubić…