Herbaty na cholesterol – hit czy kit?

Herbaty na cholesterol – czy faktycznie są takie zdrowe?

W dobie tak ogromnego postępu medycyny, mamy możliwość wyleczyć wiele chorób i dolegliwości. Niestety, bardzo często wiąże się to z długotrwałym przyjmowaniem leków, które wprawdzie pomagają zwalczyć jeden problem, lecz mogą przyczynić się do powstania innego. Substancje chemiczne nigdy nie pozostają bez wpływu na nasz organizm, toteż warto rozważyć również naturalne sposoby na walkę z niektórymi przypadłościami.</p>

Dlaczego warto pić zdrowotne herbaty?

W ramach profilaktyki, a niekiedy pomocniczo przy leczeniu zalecane jest picie specjalnych zdrowotnych herbat. Bazują one na naturalnych składnikach, głównie ziołach i owocach. Wbrew pozorom są naprawdę skuteczne. Te naturalne substancje często stosowane są już od wieków, z pewnością sięgały po nie nasze prababcie i babcie. Istotne jest to, że nie powodują one większych skutków ubocznych, czego niestety nie można powiedzieć o sztucznych suplementach diety. Poza tym tego typu herbaty z reguły okazują się całkiem smaczne, aromatyczne i kusząco pachnące. Ich picie łatwo może stać się codziennym nawykiem, dzięki czemu nie zapomnimy o wymaganej dawce. Co więcej, zazwyczaj stosować je mogą również osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą sięgnąć poniektóre leki. Oczywiście zawsze należy pamiętać o tym, aby w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem.

Jakie herbaty są dobre na cholesterol?

Zbyt wysoki poziom cholesterolu dotyczy ogromnej liczby osób. Z roku na rok problem ten dosięga coraz młodsze osoby. Istotna jest szybka reakcja i podjęcie walki z tą przypadłością, bowiem może ona prowadzić do miażdżycy, a w efekcie do groźnych dla zdrowia i życia powikłań. Wiele zawałów i udarów spowodowanych jest właśnie zbyt wysokim cholesterolem. Szczególnie uważać trzeba na tzw. zły cholesterol LDL oraz stosunek dobrego i złego cholesterolu.

Niektóre substancje naturalne pomagają skutecznie obniżyć poziom cholesterolu. Występują one między innymi z postaci herbat. Większość z nich ma w składzie ziele karczocha, które obniża nie tylko cholesterol, ale i trójglicerydy. Skuteczne są również herbaty zawierające starty imbir, który wspomaga układ krążenia i przyspiesza przepływ krwi. Oprócz tego herbatki na cholesterol mają w składzie np. ostropest plamisty, lucernę siewną, kozieradkę pospolitą.

Herbata Cholest Gryk

Jedną z polecanych herbat na cholesterol jest herbatka Cholest Gryk produkowana przez Mir Lek. Ma ona w składzie wyłącznie naturalne substancje: jarzębinę, dziką różę, czarny bez, jabłko, grykę, hibiskus i ziele karczocha. Zapewnia ona skuteczną profilaktykę przeciw miażdżycy i pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu. Jej działanie opiera się nie tylko na obniżaniu cholesterolu we krwi, ale również wzmacnianiu naczyń krwionośnych i regulowaniu pracy serca. Cholest Gryk powinno się pić trzy razy dziennie. Jej zapach i smak są bardzo przyjemne i wręcz zachęcają do spożycia. Można stosować ją zarówno profilaktycznie, jak i wspomagająco w walce ze zbyt wysokim cholesterolem.

Możesz również polubić…