Ruch na świeżym powietrzu a skóra

Wiadomo nie od dziś, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Uprawianie sportów na powietrzu, to nie tylko taki chwilowy trend, ale bardzo dobry pomysł na zdrowe życie. Co jeszcze daje ruch? Otóż aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na cerę – wiedziałeś o tym? Poniżej wyjaśnienie tego fenomenu oraz kilka wskazówek, jak dbać o skórę, aby czerpać z ruchu na świeżym powietrzu to co najlepsze!

Wielka moc witaminy D

W naturalny sposób, witamina D wytwarzana jest w skórze podczas reakcji chemicznych. Reakcje te są aktywowane promieniowaniem słonecznym, więc nie ma innego wyjścia, niż wyjście na powietrze! Szacuje się, że na niedobór „witaminy słońca” cierpi w Polsce około 90% społeczeństwa. Jej brak powoduje m.in. choroby układu kostnego, osłabia odporność, ale ma również negatywny wpływ na cerę. To dzięki witaminie D, skóra utrzymuje odpowiednią budowę, mniej się przesusza i lepiej regeneruje, jest też mniej podatna na alergie. Dlatego, żeby zachować promienną twarz, korzystaj z promieni słonecznych – darmowego źródła witaminy D. A w jaki sposób zmotywować się do codziennego wyjścia z domu – najlepiej zacznij uprawiać jakiś sport – wybierając się na trening stopy same będą wskakiwały w adidasy!

Na świeżym powietrzu, zadbaj o skórę

Musisz pamiętać, aby odpowiednio zadbać o skórę twarzy podczas ruchu na świeżym powietrzu. Zastosuj poniższe zalecenia, a na pewno zaobserwujesz, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na cerę. Po pierwsze, w okresie zimowym, zabezpiecz odpowiednio swoją twarz. Stwórz na skórze barierę ochronną przed mrozem. Z pomocą przychodzą tłuste, gęste kremy, na bazie olejków i maseł. Zrezygnuj z tych lekkich i nawilżających, gdyż zawierają dużo wody, która przy ujemnych temperaturach zamarza na twarzy. Po drugie, to dotyczy oczywiście kobiet, nigdy nie wychodź na trening w makijażu! Poza tym, że makijaż stanowi barierę i odcina skórę od powietrza, to dzieje się coś gorszego. Podkład, wraz z potem tworzy małą mieszankę wybuchową, która zapycha pory i powoduje wypryski.

Nie czekaj – niech Twoja skóra zaczerpnie powietrza!

Zdrowa, dotleniona, promienna, ze zdrowym rumieńcem – o takiej skórze marzysz? Niezależnie od pory roku, daj sobie zastrzyk witaminy D i po prostu wyjdź poćwiczyć na świeżym powietrzu. Najlepiej, uczyń z tego swoją codzienną rutynę i pomyśl, że to też rutyna pielęgnacyjna dla Twojej cery.

 

Możesz również polubić…