Koszmar zniszczonych włosów

Koszmar zniszczonych włosów

Niestety każdy z nas zmagał się choć raz ze zniszczonymi włosami. Wpływ na to moją różne czynniki zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Czapki, suszarki, prosownice, źle dobrane kosmetyki, niedobory składników odżywczych oraz odwodnienie. To są jedne z najczęstszych przyczyn zniszczonych włosów. Istnieją jednak na zniszczone włosy domowe sposoby.

Dieta

Pierwsze o co musisz zadbać w trosce o swoje włosy jest dieta. Powinna być ona bogata w witaminy i minerały. Warto również wprowadzić zdrowe tłuszcze, takie jak siemienie lniane. Sprawi ono, że nasze włosy będą silne i lśniące. Dodatkowo, warto wprowadzić do swojej diety suplementację kolagenem oraz witaminami z grupy b i witaminę c. Kolejną dobrą radą, jeśli chodzi o troskę o włosy jest picie drożdży. Jest to sposób znany jak świat i bez wątpienia posiada rzeszę ludzi chwalących sobie tę metodę.

Podcinanie końcówek

Końcówki naszych włosów niszczą się niesamowicie szybko. Ma na to wpływ wiele czynników zewnętrznych, takie jak zmiany temperatur oraz inne czynniki mechaniczne. Dlatego w trosce o włosy watro je regularnie podcinać. Będą one świeższe i zdrowsze.

Odpowiednia pielęgnacja

Do odpowiedniej pielęgnacji zaliczamy cały proces mycia włosów. Nie robimy tego nigdy gorącą wodą. Powinna być ona letnia. Do tego zwracamy uwagę na składy kosmetyków których używamy do pielęgnacji. Kolejnym ważnym krokiem jest olejowanie włosów, najlepiej olejami takimi jak: arganowy, z awokado albo z orzechów włoskich. Dobrym krokiem jest też wprowadzenie masażów głowy. Pobudza on cebulki włosów oraz sprawia, że skóra głowy jest bardziej ukrwiona.

Moc jedwabiu

Jedwab jest materiałem w który warto inwestować. Jedwabne gumki do włosów oraz poszewki na poduszkę mają zbawienny wpływ na kondycje naszych włosów. Sprawiają one, że nasze włosy nie ulegają duże ilości czynników mechanicznych oraz mniej się elektryzują. Dlatego pomimo wysokiej ceny, warto zainwestować w jedwabne poszewki oraz frotki.

 

Możesz również polubić…